מפגש

ILS כתנאי להצלחת מערכת וכחלק מתהליכיה החיוניים של הנדסת מערכותחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ עמי הראל
 15/03/2023

קבוצת עבודה אחודה מס' 15 

הנדסת מערכות עוסקת באופטימיזציה, והיבטים רבים אודותיה נלמדים בקבוצת העבודה. אומנות החלופות (The Art of Tradeoffs) היא האחריות המקצועית של מהנדסי המערכות. קונספט מוצר חדש שזה עתה נולד, דורש איזון עדין בכל מימדיו. דרישת Time To Market קצר, עלול לדחוף לידי הלקוח מוצר לא בשל, להתעלמות מהשירות ולקונספט לא אופטימלי. מגוון הקונספטים לאחזקה הוא רחב מאוד. קונספט אחזקה שנבחר בטעות, או תכן מושלם שהזניח אחזקה, עלול להפוך ל"חוליה החלשה" במערכת, והיא עשויה לאבד את השוק למתחרים. לכן, יש להגדיר את כל היבטי הקונספט המתאים ממש בתחילת המסע.

מהנדסי מערכות צריכים לשקול בשלב הקונספט נושאים כמו אחזקתיות, ייצוריות (יכולת ייצור) ותמיכתיות (יכולת תמיכה) עם תחילת הפרויקט. מאוחר מדי להוסיף את אלה רגע לאחר גיבוש הקונספט בכל מימדיו, ולמשל בשלב הייצור או ההטמעה. חבילה מתאימה של Integrated Logistics Support – ILS (תמיכה כוללת במוצר – תכ"ם) מכסה כל היבט הקשור לחיי השירות של המוצר ומכילה את כל ההיבטים שאינם המוצר עצמו. השוק מצפה למוצר טוב. לעומתו, המידע אודות מוצר רע הוא ויראלי! והיעדר חבילת ILS מתאימה משפיעה על המוניטין של החברה ובהתאם על התוצאות העסקיות ועל רצף הזמנות ההמשך.

ILS נועד להביא בחשבון את כל הנדרש עבור חיי מוצר מוצלחים לאחר השקתו, על מנת לאפשר לבעלי העניין להפיק תועלת ממנו בביצועיו המלאים בכל פרופיל משימה, ולא פחות חשוב, למנוע ירידה בלתי צפויה בביצועים והפסקת השימוש.

14:00-14:15

ד״ר משה ויילר פתיחה, סקירת המשך תוכנית קבוצת העבודה, סקירת המפגש והמרצה

14:15-15:30

עמי הראל - לוגיקה והיערכות מתאימה להצלחת מערכת מכל היבטי ILS

15:30-15:45

הפסקת נטוורקינג 

15:45-16:45

עמי הראל – אתגרים ושיקולים במימוש תוכנית ILS

16:45-17:00

שאלות ותשובות, סיכום


על המרצים
: 

עמי הראל פעיל למעלה מ- 4 עשורים בתעשייה עתירת ידע, התמחה בהנדסת מערכות וניהול פרויקטים רב-דיסציפלינריים בישראל ובשוק הבינלאומי. מנכ"ל בחברת End To End Systems Ltd., הפעילה בהודו ובישראל. ניהל בעבר ארגונים קטנים וגדולים (עד 800 עובדים): בצה"ל, רפאל, שרפים אופטרוניקה (Beesense) וב-L3-Wescam/Harris  בקנדה. כיהן כמנכ"ל בקורפורייט Plasan Sasa בשיא תוכניות MRAP ו-MATV לארה"ב (2009-2010), סמנכ"ל שיווק בשרפים אופטרוניקה (2006- 2008), וראש מנהלת מערכות לחימה יבשתיות של רפאל (2004-2005).

עמי התמחה בעולם ה-ILS למעלה מ- 4 עשורים בחיל הטכנולוגיה והאחזקה בכל דרגי אחזקה, לרבות 26 שנות הקמה והובלה של יחידה בת מאות אנשים. עמי משרת כיום במפקדת החיל בדרגת אל"מ.

עמי כיהן כראש פורום מנהלי פרויקטים וקהילת ידע ברפאל (150 מנהלי פרויקטים בזמנו) ולימד בבית הספר למנהלים של רפאל ניהול פרויקטים, הנדסת מערכות וניהול חוזים.

עמי פעיל באיגוד הבינלאומי, INCOSE, חבר נשיאות INCOSE_IL, ומוביל 3 תחומי הנדסת מערכות: HSI – שילוב מערכות ואנוש, ILS – תמיכה לוגיסטית משולבת, והנדסת מערכות בתחום העסקי/החוזי.  מוביל מ-2016 קבוצת העבודה HSI בישראל (INCOSE_IL ומרכז גורדון להנדסת מערכות בטכניון).

עמי מרצה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בלימודי תואר שני בהנדסת מערכות והנדסת תעשייה וניהול. עמי הינו בוגר B.Sc. ו- M.Sc. מהטכניון בחיפה.

ד"ר משה ויילר (יו"ר קבוצת העבודה) – בעל תואר B.Sc. בהנדסת חשמל מהטכניון (1987), תואר M.Sc. בהנדסת חשמל (1994) ו- תוכנית MBA מאוניברסיטת ת"א (1995), ו-Ph.D.  בהצטיינות יתרה בהנדסת מערכות מאוניברסיטת USC בלוס אנג'לס, קליפורניה, ארה"ב (1998). ממקימי תוכנית התואר השני בהנדסת מערכות בטכניון (1999) המונה כ- 1,500 בוגרים. משמש כמרצה בכיר בקורסי הליבה של התוכנית (מ- 1999) וכחוקר בכיר במרכז גורדון להנדסת מערכות בטכניון (מ- 2008). מרצה על ניהול סיכונים והזדמנויות בתוכנית ה- MBA בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א (מ- 2019). ממייסדי הארגון להנדסת מערכות  בישראל (INCOSE_IL Founder - 1999) עמית הארגון (Fellow - 2019) והוביל במשך מעל 15 שנים את קבוצות העבודה בתחומי ארכיטקטורה, אימות ותיקוף, וניהול סיכונים (תחת הרשות לחדשנות/המדען הראשי).

ד"ר ויילר מרצה ויועץ לארגונים שונים בתחומי הנדסת מערכות וניהול סיכונים.

מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי האיגוד
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

ביטול השתתפות אחרי ה - 12.3.2023 יחויב בתשלום מלא.

הפעילות בוצעה ב - 15/03/2023

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם