מפגש

תכן האינטגרציה: אתגרים, עקרונות ושיטותחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ אבי הראל
 12/02/2023

מעל 70% מהתאונות בתעשייה, בתחבורה ובמערכות הביטחון נובעות מבעיות בהתנהגות המערכת, הקשורות לקשיים של המפעילים להתמודד עם מצבים חריגים. באופן מסורתי, נהוג לייחס תאונות אלה לכוח עליון (ברבור שחור) או לגורם האנושי, במקום לטעויות בתכן האינטגרציה, ובכך לטרפד את הפקת הלקחים. תכן פרואקטיבי, מבוסס מודלים, של האינטגרציה מאפשר התמודדות יעילה בפני מצבים חריגים. תכן המבוסס על מודל אינטראקציה מאפשר לשפר את אמינות האינטגרציה. תכן האינטגרציה מאפשר גם מניעת טעויות שימוש שגורמות לירידה בתפוקת עובדים וביכולת לתפעל ציוד לשימוש יומיומי.

בהרצאה זו אציג בעיות נפוצות בתכן האינטגרציה שמאפשרות טעויות מפעיל, ואציע מודל גנרי של התנהגות המערכת המבוסס על מודל אינטראקציה של דיאדת בקר-שרת. מודל האינטראקציה מיישם עקרונות של בקרת מערכת הנדסית (השרת) על בסיס הפרדיגמה של STAMP, כאשר הבקרה מבוססת על חוקי אינטראקציה גנריים, המבטאים את עקרונות הקיברנטיקה. את חוקי התפעול ניתן לממש על ידי תאום דיגיטלי של התנהגות השרת, על בסיס פרופילים סטנדרטיים של מצבי האינטראקציה ושל מעברים בין מצבים.

13:45-14:00

התכנסות

14:00-15:15

  • מבוא: מושגי יסוד, יעדים ואתגרים בתכן האינטגרציה.
  • הדגמות: ניתוח ואפיון אירועי כשל המדגימים את בעיית האינטגרציה.

15:15-15:30

הפסקה

15:30-17:00

  • דיאדת בקר-שרת: מודל של אינטראקציה על בסיס העיקרון של STAMP.
  • הנדסה: מודל של התנהגות השרת מבוסס תאום דיגיטלי.

 

על המרצה:

אבי הראל הוא תיאורטיקן בתחום התאמת מערכות למפעילים. אבי בעל תואר שני במתמטיקה, התמחה ברפאל בהנדסת תוכנה, בהנדסת מערכות ובגורמי אנוש. בשירותו הצבאי הוא פיתח מתודולוגיות לניהול מבצעי ולבטיחות בתפעול של מערכות מורכבות. בתחילת המילניום הנוכחי אבי הקים את חברת ארגולייט, שפיתחה את המערכות הראשונות בעולם שמנתחות של פעילות המשתמשים בתוכנות ובאתרי אינטרנט. מאז הוא עוסק בפיתוח מתודולוגיות למניעת כשלים אותם נהוג לייחס לטעויות מפעיל.

מחירים לפני מע"מ קהל רחב חברי INCOSE_IL 
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה !!!
ביטול השתתפות אחרי 08.02.2022 ו/או אי הגעה ביום המפגש יחויב בתשלום מלא.
ביטול יתקבל בכתב בלבד.

הפעילות בוצעה ב - 12/02/2023

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם