מפגש

סקרי תיכון אפקטיבייםחינם לחברי האיגוד

 11/05/2022

לסקר הנדסי יש מקום מרכזי  בתהליך הפיתוח: צומת בזמן למפגש יעדים פרויקטליים, שיתוף הלקוח, בקרת התוכנית-יעדים עסקיים,  לו"ז, תקציבים, בקרה טכנית, בקרה תהליכית, אירוע ניהול ידע, תקשורת בין תחומית בין צוותי הפרויקט, בדיקת התכן, תאום של ממשקים, ידע, פעילויות, תוכניות, עדיפויות, שיטות, תהליכים, סטטוס רכש, דגמים, התקנות, ניסויים וכן גם חשיפת הפרויקט לאנשים שמחוצה לו בנקודות זמן קריטיות

על מנת לערוך סקר כזה בצורה אפקטיבית, חשוב להגדיר את יעדיו, ליצור תקשורת יעילה בין הסוקרים לתוות הפיתוח, להפיץ בזמן את חומר הסקר לקריאת הסוקרים, להעביר את הסקר בצורה צתומצתת ומעניינת, לסכם את הסקר ולנסח בצורה נכונה את ה-Action Items המובעים מהסקר ולפקח אחר ביצועם.

לצורף כך כדאי להתשמש בתבניות להכנת הסקרים וברשימות תפוצה למוזמנים, לקבוע תהליך סקר שיאפשר ניהול אפקטיבי שלו, לקבוע את תפקידי האנשים הסונים בסקר ולנהל את רישמת ה-Action Items כחלק תהתהליך הטבעי של הפרויקט.

 

על המרצה: לאחר 40 שנות פיתוח מערכות בחברת אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה אלאופ ופרישתו לגימלאות, עוזי אוריון משמש כיום כמרצה וחוקר באוניברסיטת תל-אביב ובאקדמיה ופעיל בהנהלת האיגוד הישראלי להנדסת מערכות.

באלאופ הוא עבר מגוון רחב של תפקידים שכללו פיתוח אלקטרוניקה, תיכון  מערכות רבות, ביניהן מערכות לייזרים צבאיים מתקדמים, מערכות לבקרת אש של טנקים רבים, ביניהם טנקי מרכבה לדורותיהם, מערכות מדידה ללא מגע של רכיבים מכניים בתהליך ייצורם, מערכות תצפית וצילום יבשתיות, ימיות, אוויריות וחלליות. כמו כן, הקים וניהל דסק שיווקי ויחידות עסקיות. זאת, בנוסף לניהול יחידות טכנולוגיות ברמה גבוהה.

בתפקידיו האחרונים, עוזי הקים וניהל את מינהל הנדסת המערכות של החברה, שימש כמהנדס ראשי והיה אחראי על ייזום ופיתוח טכנולוגיות חדשות ואסטרטגיה טכנולוגית בחברת אלאופ

כאמור, עוזי פעיל כבר שנים רבות בהנהלת האיגוד הישראלי להנדסת מערכות INCOSE_IL  ושימש בעבר כנשיא האיגוד. במסגרת זו, שילב בפעילות האיגוד תעשיות "לא ביטחוניות" רבות, סייע להקים מסגרות לימוד לתואר שני בהנדסת מערכות למהנדסים, טיפח את נושא הנדסת המערכות בקרב בני נוער וכן הרחיב את מעגל פעילויות האיגוד והוסיף קבוצות עבודה חדשות.

לעוזי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת "בן גוריון" בבאר שבע. לפני כן סיים בהצטיינות יתרה את בית הספר להנדסאים של אורט "יד סינגלובסקי"

עוזי פועל, יחד עם גורמים בארץ ובחו"ל  לפיתוח והטמעת שיטות חדשות בהנדסת מערכות, כגון תהליכים יעילים של אינטגרציה מערכתית רב תחומית וניהול סיכוני אינטגרציה וכן תהליכי פיתוח מהיר שמבוססים על שילוב של Lean ו-Agile.

עוזי עוסק כיום בהוראת נושאי הנדסת מערכות לתלמידי תואר שני באוניברסיטת תל אביב, במכון הטכנולוגי חולון, במכללת עזריאלי בתוכנית יזמות טכנולוגית  וכן כמרצה אורח בטכניון. עוזי מעביר לחברות שונות, בעיקר בתעשיות הלא ביטחוניות, קורסים בתחומי הנדסת המערכות ומשמש שם גם כיועץ.

לאחרונה, הקים עוזי, יחד עם פרופ' יורם רייך וצוות הקמה קטן את מיזם מחקר הנדסת מערכות באוניברסיטת תל אביב (TAU-SERI), שמטרתו להכשיר סגל אקדמי וללמד מהנדסים מנוסים לקראת תואר שני עם תזה ותואר שלישי,  ולפתח סגל הוראה ומומחים ברמה גבוהה בתחום, וכן לבצע מחקרי תשתית בהנדסת מערכות ומחקרים יישומיים לתעשיות ולגורמי הביטחון. השנה מתחיל המחזור השני של לימודי התואר השני בהנדסת מערכות, באוניברסיטת תל אביב.

 

13:45-14:00

התכנסות

14:00-14:45

מבוא – הצורך בסקרים הנדסיים

14:45-15:30

סוגי ותבניות של סקרים הנדסיים

15:30-16:15

ארגון סקר הנדסי אפקטיבי

 

הערות:
מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי INCOSE_IL 
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה !!!
ביטול השתתפות אחרי 8.5.2022 ו/או אי הגעה ביום המפגש יחויב בתשלום מלא.
ביטול יתקבל בכתב בלבד.

הפעילות בוצעה ב - 11/05/2022

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם