מפגש

Holistic Approach to manage Risks and Opportunities based on TOC (Theory of Constraints)חינם לחברי האיגוד

מרצה‐ מר לואיס טריגר
 27/04/2022

ניהול מקדמי ביטחון, צווארי בקבוק ואילוצים מערכתיים בסביבה רב-פרויקטאלית הנדסית דינמית, הם החידושים המשמעותיים ביותר בעולם ניהול הפרויקטים ובסביבה ההנדסית בשנים האחרונות.

מדובר על תפיסת ניהול חדשנית, מעשית ואפקטיבית, מבוססת על תורת האילוצים אותה הגה ד"ר אליהו גולדרט בשם TOC (Theory of Constraints). תורת האילוצים מאפשרת גישה הוליסטית בהתמודדות עם אי הוודאות בפרוייקט, לרוב האיום המשמעותי ביותר בסביבה ההנדסית הדינמית והרב-פרוייקטלית. הגישה גם מאפשרת ניצול הזדמנויות בקידום מטרות הארגון הפרוייקטלית, בעיקר בקיצור לוחות הזמנים וה- Time to Market, גידול בהכנסות, הורדת הוצאות, ועמידה במפרט הטכני.

הפרס הראשון של ה-PMI  העולמי בשנת 2020 הוענק לפרויקט תעופתי המבוסס על השרשרת הקריטית.   חידושים אלה בעולם ניהול הפרויקטים, מאומצים כיום ע"י מגוון גדול של ארגונים מצליחים סביב העולם:        חיל האוויר האמריקאי, Intel, Lucent Technologies, NASA, Boeing, AMDOCS, ה- JSF של Lockheed  Martin ועוד.

  1.  

14:00-14:15

ד״ר משה ויילר פתיחה, סקירת המשך תוכנית קבוצות העבודה, סקירת המפגש והמרצה.

14:15-15:30

מר לואיס טריגר ה-MINDSET  של תורת האילוצים.

השרשרת הקריטית - The Critical Chain approach - גישת ניהול חדשנית.

15:30-15:45

הפסקת נטוורקינג וירטואלית בחדרים (Breakout Rooms)

15:45-16:45

מר לואיס טריגר צווארי בקבוק ואילוצים מערכתיים בסביבה הנדסית דינמית.

הפרק מתבסס על היסודות של TOC בהקשר זיהוי וניהול אילוצים, עם דגש מיוחד על צווארי בקבוק כמשאב פנימי משותף (לדוגמה: מהנדס מערכות, יחידת אינטגרציה וכד').

16:45-17:00

שאלות ותשובות, סיכום

על המרצים:

מר לואיס טריגר הינו מנחה ידוע ומנוסה בלימוד ויישום ניהול פרויקטים.  הרבה מניסיונו מבוסס על שנים של שרות בחיל האוויר וגם בעבודה בשוק הביטחוני ובהייטק. כיום, מנהל לואיס חברה בבעלותו שמספקת שירותי ייעוץ והדרכה בתחומי הנדסת תעשייה וניהול. מעל 20 שנה מר טריגר הכשיר מנהלים עבור מגוון רחב של חברות בארץ ובחו"ל. במשך 16 שנים ועד היום לואיס מעביר את ההכשרה הפורמאלית של תורת ניהול הפרויקטים בחיל האוויר ובזרוע היבשה. לואיס גם מלמד באקדמיה, כולל בתוכנית ה- MBA של ביה"ס לניהול ע"ש קולר, אוניברסיטת ת"א. מר טריגר גם "מייצא" את הידע הרב שצבר לטובת להובלת סדנאות מצליחות ביותר בשוק הבינלאומי בעיקר באוסטרליה ובהודו.

לואיס מחזיק בשלושה תארים אקדמאיים, כולל MSc בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטתUnited States Air Force Institute of Technology וכן תואר MBA של ביה"ס לניהול באוניברסיטה העברית בירושלים. ללואיס הסמכה בינלאומית בניהול פרויקטים (PMP) מטעם ה Project Management Institute  (PMI).

 

ד"ר משה ויילר (יו"ר קבוצת העבודה) – בעל תואר B.Sc. בהנדסת חשמל מהטכניון (1987), תואר M.Sc. בהנדסת חשמל (1994) ו- תוכנית MBA מאוניברסיטת ת"א (1995), ו-Ph.D.  בהצטיינות יתרה בהנדסת מערכות מאוניברסיטת USC בלוס אנג'לס, קליפורניה, ארה"ב (1998). ממקימי תוכנית התואר השני בהנדסת מערכות בטכניון (1999) המונה כ- 1,500 בוגרים. משמש כמרצה בכיר בקורסי הליבה של התוכנית (מ- 1999) וכחוקר בכיר במרכז גורדון להנדסת מערכות בטכניון (מ- 2008). מרצה על ניהול סיכונים והזדמנויות בתוכנית ה- MBA בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א (מ- 2019). ממייסדי הארגון להנדסת מערכות  בישראל (INCOSE_IL Founder - 1999) עמית הארגון (Fellow - 2019) והוביל במשך מעל 15 שנים את קבוצות העבודה בתחומי ארכיטקטורה, אימות ותיקוף, וניהול סיכונים (תחת הרשות לחדשנות/המדען הראשי).

ד"ר ויילר מרצה ויועץ לארגונים שונים בתחומי הנדסת מערכות וניהול סיכונים.

מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי האיגוד
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

ביטול השתתפות אחרי ה - 24.4.2022 יחויב בתשלום מלא.
במידה והמשתתף או החברה בה הוא עובד יצטרפו לחברות בארגן יקוזז התשלום מדמי החברות

הפעילות בוצעה ב - 27/04/2022

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם