מפגש

חדשנות והיבטים מערכתיים בפרויקטיםחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ ד"ר אלכס בלכמן, סרגיי טוזיק, חיים ברגר
 24/04/2022

בשנת 2021 יצא לאור הספר 'הנדסת מערכות אמל"ח' מאת ד"ר אלכס בלכמן. הספר פורסם במהדורה דיגיטלית וזמין לעיון והורדה כאן: קישור להורדת הספר.

 

במהלך ההרצאה יינתנו מספר נושאים מתוך הספר:

  • חדשנות והיבטים מערכתיים בפרויקטים: הצגת מנגנונים לעידוד חדשנות פנים ארגונית והממשקים לעולמות הנדסת המערכות, החשיבות של הגדרת פרויקט נכונה ודוגמאות למערכות ופרויקטים בצה"ל.
  • אינטגרציה מערכתית, מבצוע ומה שביניהם: מנקודת המבט של המפתח, מערכת מוצלחת עונה היטב על דרישות המפרט. עם זאת, מנקודת המבט של הלקוח המבצעי, מערכת מוצלחת היא המערכת שסיימה את תהליך המבצוע, השתלבה בארגון הקולט ותורמת להצלחה המבצעית או העיסקית. ההרצאה תתאר את תהליכי אינטגרציה, אימות, תיקוף ומבצוע על רצף אחד שמחבר בין הפיתוח לשימוש מבצעי שוטף ומאפשר שיתוף פעולה עשיר ופורה בין מפתחי מערכות למפעילי יכולות מבצעיות.


חשיבה מערכתית כלכלית: חשיבה מערכתית היא תחום המִתקשר בדרך כלל לביצועים הטכניים של המערכת. עם זאת, ראייה רחבה וחשיבה מערכתית משלבת במקרים רבים היבטים של ערך ללקוח ולמשתמש לצד העלות של המוצר או השירות. בהרצאה יוצגו עקרונות חשיבה מערכתית כלכלית ודוגמאות לבחינה רחבה מעת לעת של המצב הקיים, הצרכים, ההזדמנויות הטכנולוגיות והחלופות למַעֲנֶה כדי להגיע למוצר היעיל והאפקטיבי ביותר בעלות המינימלית.

 

על המרצים

ד"ר אלכס בלכמן: יזם פנים-ארגוני, מהנדס מערכות ומוביל חדשנות, מחבר הספר 'הנדסת מערכות אמל"ח' שיצא לאור ב-2021 בהוצאת 'מערכות' של צה"ל.
בעל 20 שנות ניסיון מעשי בפרויקטי מחקר, פיתוח, בחינה, רכש והטמעה של מערכות גדולות (בתחומי ביטחון, הגנת העורף, מערכות מידע, סימולציה ואימון). 
חוקר ומרצה, פרסם מאמרים בכתבי עת והצגות בכנסים מקצועיים מובילים (IEEE,INCOSE ועוד) ושותף בקהילות טרנספורמציה ודיגיטל בארץ ופורומים בינלאומיים לטכנולוגיה וחדשנות.

סרגיי טוזיק: מהנדס מערכות עצמאי המתמחה באינטגרציה, בדיקות ומבצוע מערכות, עם ניסיון של יותר מ-20 שנים כולל תפקידים של מהנדס אינטגרציה ראשי ומוקד ידע בחיל האוויר וניהול אינטגרציה ובדיקות עבור מספר חברות אזרחיות. 

מרצה בתואר שני להנדסת מערכות באוניברסיטת בן גוריון, מדריך בקורס מהנדסי אינטגרציה בחיל האוויר (במילואים) ובעלים של חברת Sciofint להכשרה אינטגרטורים מערכתיים.
מחבר פרקים של Operation, Maintenance, Transition במהדורה 5 של INCOSE SE Handbook.


חיים ברגר: חיים ברגר הוא ראש היחידה להתייעלות תקציבית באגף התקציבים במשרד הביטחון. שירת 29 שנים בחיל האוויר בתפקידים טכנולוגיים בשדה ובמטה והשתחרר בדרגת סגן־אלוף.

14:45-15:00

פתיחה

15:00-15:30

חדשנות והיבטים מערכתיים בפרויקטים – ד"ר אלכס בלכמן

15:30-16:00

אינטגרציה מערכתית, מבצוע ומה שביניהם – סרגיי טוזיק

16:00-16:15

הפסקה

16:15-16:45

חשיבה מערכתית כלכלית – חיים ברגר

16:45-17:00

שאלות ותשובות, סיכום ושיח פתוח.

 

הערות:
מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי INCOSE_IL 
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה !!!
ביטול השתתפות אחרי 20.4.2022 ו/או אי הגעה ביום המפגש יחויב בתשלום מלא.
ביטול יתקבל בכתב בלבד.

הפעילות בוצעה ב - 24/04/2022

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם