מפגש

מודלי פתוח למערכות מורכבותחינם לחברי האיגוד

 28/06/2020

קביעת מודל פיתוח למערכת הינו נושא חשוב ומשמעותי ביותר שיש לבצעו בשלב מוקדם יחסית בחיי הפרויקט. קיימים כיום כמה סוגים של מודלי פיתוח: מודל סידרתי, מודל אינקרמנטלי, מודל אבולוציוני, מודל זריז (Agile) וכו'. לכל אחד ממודלים אלו יתרונות וחסרונות. כל אחד מהמודלים כולל בדיקות אימות ותיקוף בשלבים שונים בתהליך הפתוח. ההגדרה, התיזמון וההיקף של בדיקות אלו קובעים במידה רבה את  לוח הזמנים של הפרויקט ואת שביעות רצון הלקוח.

בהרצאה זו נדון בקשרים ההדוקים שבין ההיררכיה המערכתית, בדיקות האימות והתיקוף ומודל הפתוח. ככל שהמערכת מורכבת יותר, המבנה ההיררכי שיקבע עבורה ישפיע על מאמצי הפתוח, על היקף ההשקעה בתוכניות להקטנת סיכונים ועל עלות מחזור החיים שלה (LCC). במבנה היררכי אופטימלי המערכת תחולק לתתי-מערכות שכל אחת מהן היא בעלת רמת סיבוכיות ומורכבות נמוכה יותר מהמערכת המקורית. מבנה כזה יאפשר שימוש והתאמה של מודלי פתוח שונים עבור תתי-מערכות בעלי מורכבות שונה תוך הגדרת בדיקות אימות ותיקוף בשלבי פתוח שונים.  

על מנת לקבל החלטה מושכלת לגבי מבנה הייררכי אופטימלי של מערכת הנדסית מורכבת יש לבצע תהליך מקוצר של תכן ראשוני (המבוסס על הבנה מעמיקה של תהליך התכן ההנדסי הכולל) תוך התאמת מודלי פתוח והגדרת תהליכי בדיקות לתתי-המערכות שנקבעו. 

הערות: מרצה: ד"ר דרורה גושן-מסקיןמפגש און ליין, ב 28.6.2020 ב 16:00-17:00
מחירים ללא מע"מ קהל רחב* חברי INCOSE_IL 
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

* במידה והמשתתף או החברה בה הוא עובד יצטרפו לחברות בארגון יקוזז התשלום מדמי החברות
משתתף שנרשם ואושר יקבל זמן קצר לפני המפגש קישור ייעודי למפגש.
ביטול השתתפות אחרי ה- 26.06.2020 ו/או אי הגעה ביום האירוע יחויב בתשלום מלא

הפעילות בוצעה ב - 28/06/2020

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם