מפגש

Industry 4.0 - תפיסה, טכנולוגיה ואתגריםחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ אלי שראל
 24/11/2019

Industry 4.0 – המהפכה התעשיתית ה-4 שהתפתחה בעשור השני למאה ה-21 - היא "תשתית-על" המשולבת במתודולוגיות כלל ארגוניות, תוך אינטגרציה של טכנולוגיות חדשניות לניהול מפעלים ותהליכים תעשייתיים באופן חכם ומודרני. המהפיכה מבוססת על עולם ה- IoTהכולל: יכולות תקשורת וממשקים של המוצר (החכם), המכונות ברצפת הייצור המקושרות לענן ובינן לבין עצמן (cyber physical systems) והגנת סייבר עוטפת, החל מרמת הרכיב הבודד ועד לרמת המפעל.

הגדרה זו דורשת הבנה מעמיקה של הטכנולוגיות המעורבות והשפעתן על התעשיה (המפעלים) ועל הלקוחות שלהם. במפגש הזה יסביר אלי שראל מ- Smart-Sense את כל ההיבטים החשובים:

IoT, IIoT, industry 4.0 שונה ודומה: התפיסה, הטכנולוגיה, טופולוגיות, דוגמאות, אתגרים.

עד שנת 2025, יהווה (industrial IoT) IIOT כ-43% מהכלכלה העולמית. אם לוקחים בחשבון שהוא הבסיס הטכנולוגי ל-Industry 4.0,  הוא אולי הגורם הטכנולוגי מס' 1, שמשנה את העולם. לכן כדאי להבין ולהכיר אותו.

בהרצאה הראשונה יפרט אלי כיצד מתייחסים ל-IIOT בפיתוח מוצר חדש; ואיך מתייחסים לפריט/מוצר שכבר נמצא בשימוש או נמכר, והופכים אותו לחכם כחלק ממערכת (גלובלית).

Industry 4.0 כמנוע לתכנון מחוץ לקופסא

Industry 4.0 דורש חשיבה אחרת של קווי ייצור גמישים, המשלבים שיטות עבודה וטכנולוגיות חדשניות, הרבה יותר מאשר רק שיפור של תהליכי הייצור ומוצרים קיימים. יישומים של IOT/IIOT לבדם לא מספיקים – נדרש קישור טכנולוגי, אינטגרציה ושיתוף פעולה בזמן אמת בין כל הגופים בתוך הארגון: הייצור, התפעול, מערכות המידע , QA, ההנדסה, תהליכי העבודה והאנשים. לתוצאות הרצויות: גידול משמעותי בתפוקה והפחתת זמני ההשבתה של הקווים, נדרשים: קבלת החלטות (עיסקיות, תפעוליות ואזקתיות), שליטה ופיקוח מבוזר ואוטומטי המבוססים על אנליזות של big data.

התובנות המתקבלות מהאנליטיקה - המודלים העיסקיים שמופקים מהמידע/ידע בכל שרשרת הערך, הופכים להיות ה"נפט החדש".

איך מגיעים לתובנות ומודלים אלו (גם בתכנון מפעל חדש וגם בשיפור קווי יצור קיימים)? בנוסף לאנליזות עצמן, קיים עולם שלם עד ההגעה לענן, קיימות מערכות הולכה עם שיקולים שונים, ועוד.

13:45-14:00

התכנסות

14:00-15:30

IOT, IIOT, industry 4.0 שונה ודומה – אלי שראל

15:30-15:45

הפסקת קפה

15:45-17:15

Industry 4.0 כמנוע לתכנון מחוץ לקופסא – אלי שראל

קהל יעד: מנהלים טכניים, ארכיטקטים, ראשי צוותים, ומפתחים של מערכות IIOT, של מוצרים שמשתלבים בקווי ייצור ושל מערכות אנליטיקה למיניהן.
מחירים לפני מע"מ לקהל הרחב חברי אילטם
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה, ביטול השתתפות אחרי 19.11.2019 ו/או אי הגעה ביום המפגש יחויב בתשלום מלא.
ביטול יתקבל בכתב בלבד.

הפעילות בוצעה ב - 24/11/2019

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם