מפגש

מעורבות מומחה UX ושיקולים ב-Re-Designחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ דר' אפרת קדמי שחר, אורי דר
 11/09/2019

אחת המגמות המובילות בעולם בתכנון מערכות ופיתוח מוצרים עתירי תכנה היא שילוב התייחסות לצרכי המשתמש ויכולותיו לכל אורך תהליך הפיתוח. תכנון ממשק שמבוסס על הבנת המשתמש מאפשר להגיע בזמן קצר למערכות ומוצרים קלים ונוחים לשימוש, שאהובים על המשתמשים, מסייעים לפתח נאמנות, ומצמצמים עלויות הטמעה, תמיכה והדרכה.

פיתוח ממשק UX/UI הוא תהליך מורכב אשר דורש שיקולי הנדסת אנוש, פסיכולוגיה קוגניטיבית וארגונומיה. לכן, נשאלת השאלה מתי ניתן לבצע תהליך UX לבד (in-house) ומתי כדאי לשלב מומחה?

בהרצאה הראשונה תציג דר' אפרת קדמי שחר מ-uSense שיטות אשר יאפשרו להכריע:

  • מתי לעבוד באופן עצמאי בעזרת הידע הקיים בצוות? ומתי לשלב מומחה UX?
  • כיצד לשלב מומחה UX בתהליך הפיתוח באופן יעיל?
  • כיצד להעריך את הערך המוסף של מומחה UX לפרויקט טרם תחילתו?

מתוך מגוון רחב של פרויקטים, תציג ד"ר אפרת קדמי שחר דוגמאות יישומיות לתהליכי UX. היא תדון בשיקולי עלות-תועלת תוך התייחסות למודלים שונים של שילוב מומחי UX בתהליכי פיתוח, ותסביר מה הזווית הייחודית שמומחה UX אמור להביא לפרויקט, ומה חשוב להגדיר על מנת לנצל את יכולותיו בצורה מיטבית. 

כאשר עובדים על מוצר לאורך הזמן, עולה לעיתים השאלה האם הגיע הזמן ליצור דור חדש למערכת או להמשיך ולעדכן באופן נקודתי את. ההרצאה תעזור לכם לענות על השאלה המורכבת הזאת.

בהרצאה השניה ידבר אורי דר מ-UniqUI על הסיבות לצאת לתהליך re-design, כלומר מתי הוא נדרש, איך הוא צריך להראות, ועל החששות העולים לפני היציאה לדרך. היא תדון:

  • במתח שבין שימור המוצר הקיים ושמירה על עקביות, ובין התקדמות מתבקשת של המוצר.
  • על רתימת מקבלי ההחלטות, השלבים בתהליך, איך מגדירים אותו בהתחלה ואיך מודדים אותו בסוף, וגם דוגמאות לתהליכים שנעשו (וצלחו יותר או פחות).
  • תהליך ה-re-design מנקודת מבט טכנית - מה עושים שחווית משתמש מוגדרת על ידי גורמים טכנולוגיים ואיך מגשרים על הצורך בחוויית משתמש מעולה שעומדת בקנה אחד עם מגבלות טכנולוגיות וכלכליות.

13:45-14:00

התכנסות

14:00-15:15

תהליך UX - מה ניתן לבצע לבד ומתי כדאי לשלב מומחה? - דר' אפרת קדמי שחר

15:15-15:30

הפסקת קפה

15:30-17:00

איך לעשות Redesign ולהישאר בחיים – אורי דר
מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי אילטם
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה !!!
ביטול השתתפות אחרי 6.9.2019 ו/או אי הגעה ביום המפגש יחויב בתשלום מלא.
ביטול יתקבל בכתב בלבד.

הפעילות בוצעה ב - 11/09/2019

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם