מפגש

תפקידי הארכיטקט בסביבות שונותחינם לחברי האיגוד

מרצה‐ אדם בר-ניב, אוהד ישראלי
 17/06/2018

על פניו, נראה שתפקיד הארכיטקט ברור: בניה של ארכיטקטורה מיטבית למוצר בפיתוח. בפועל, תפקידי הארכיטקט משתנים מאד מארגון אחד למשנהו. ועם התפקידים השונים משתנים גם הממשרים של הארכיטקט עם גורמים אחרים בפרויקט. ההרצאות במפגש זה ידברו על המשותף והשונה בהגדרות השונות של הארכיטקט. והתאמת התפקיד לאופי הארגון, אופי המוצר ושיטות הפיתוח שלו.

מקומו של הארכיטקט בקבוצת הפיתוח

ארכיטקט התוכנה הינו יצור משונה, הרבה ארגוני תוכנה מתקיימים ללא תפקיד שכזה - לפחות לא אחד שמוגדר היטב . מצד שני בחברות שבהן קיים לפחות ארכיטקט אחד, הוא נושא על כתפיו אחריות גדולה על טיב ואיכות כלל התוכנה ועתידה.

בהרצאה זו יסקור אדם בר-ניב מאינטל את המנעד הרחב של תפקידי הארכיטקט, תוך הסתכלות על הכלים והממשקים השונים שלו ובעזרת חוויותיו האישיות של ארכיטקט תוכנה חדש בארגון ללא ארכיטקטים.

הנוסחה להצלחה בתפקיד הארכיטקט

בכל ארגון תפקיד הארכיטקט שונה, ממשקי העבודה שלו שונים, הטכנולוגיות עימן הוא עובד שונות. האם קיימת נוסחה להצלחה בתפקיד הארכיטקט ?

במסגרת ההרצאה יבחן אוהד ישראלי את המרכיבים השונים של תפקיד הארכיטקט בארגונים השונים, יסקור קשיים והצלחות ויאפיין נוסחה להצלחה בגיוס ושילוב ארכיטקט בארגון הפיתוח, בין אם הארגון הוא סטארטאפ קטן או Enterprise ענק.

תפקידי הארכיטקט בפיתוח אג'ילי

האם בסביבת פיתוח אג'ילי של פיתוח איטרטיבי ללא חודשים של Design יש מקום לתפקיד הארכיטקט או שתכנון וארכיטקטורת תוכנה פשוט לא מתאימים לארגונים אג'יליים?

בהרצאה יבחן דרור הלפר מ-Practical Agile את אחראיות הארכיטקט ונראה איך הן משתלבות ותורמות לפיתוח האג'ילית. דרור יסקור צורות עבודה של צוותי פיתוח אג'יליים ויראה באיזו צורה ניתן לשלב ארכיטקט וארכיטקטורה בתהליך הפיתוח בארגונים שונים.

13:45-14:00

התכנסות

14:00-14:15

דברי פתיחה

14:15-15:15

מקומו של הארכיטקט בקבוצת הפיתוח,  אדם בר-ניב

15:15-15:30

הפסקת קפה

15:30-16:15

הנוסחה להצלחה בתפקיד הארכיטקט,  אוהד ישראלי

16:15-17:00

תפקידי הארכיטקט בפיתוח אג'ילי,  דרור הלפר

 

קהל יעד: ארכיטקטים, מנהלי תוכנה/פיתוח, ראשי צוותים ומהנדסי תוכנה העוסקים (או רוצים לעסוק) בבניה ושימור של ארכיטקטורה
הערות:
מחירים ללא מע"מ קהל רחב חברי אילטם 
מחיר 300 ש"ח ללא תשלום

הרשמה מראש חובה

הפעילות בוצעה ב - 17/06/2018

הרשמה אונליין

קהל רחבחברי INCOSE_IL
מחיר (לפני מע"מ) ₪300 חינם